Jak působí kompresní kalhoty na lymfatický systém?

Podle posledních lékařských výzkumů se hubnutí a tvarování postavy neobejde bez správné funkce lymfatického systému. Každý zájemce o zdravý životní styl by tak měl k racionální výživě a sportu přidat lymfodrenáže a nošení kompresního oblečení.

MUDr. Petr Polievka vysvětluje, jak působí kompresní kalhoty na lymfatický systém: "Kompresivní produkty zpevňují kožní val a lymfa se může pohybovat rychleji, což je velmi žádoucí. Protože lymfa míří od okrajových částí těla směrem k oblasti hrudníku, je nevyhnutelné, aby kompresní oblečení vytvářelo vyšší tlak v oblasti kotníku než v horní části stehna. Proto je velmi důležité dbát na správný výběr kompresního oblečení. Na trhu existují kompresní kalhoty s místně zesíleným tlakem, které několikanásobně prodlužují lymfodrenáží navozený pohyb lymfy."

Lékař doporučuje celodenní nošení kompresních kalhot s nižší kompresí, které působí preventivně proti syndromu unavených nohou ke konci dne, proti vzniku křečových žil a podporují i lymfatický systém, čímž napomáhají hubnutí v těch částech těla, kde je to žádoucí

Více si o lymfě a kompresi přečtěte na webu Stobklub.cz.

Jak vybrat kompresní kalhoty?

Tento nenápadný kousek oblečení vám poskytne skutečně všestranné služby. Kromě podpory léčby lymfatických potíží kompresní kalhoty zvyšují sportovní výkon, podporují regeneraci, odvádějí pot od těla, pomáhají zhubnout a působí proti celulitidě.

Kompresní kalhoty nakupujte jako jiné oblečení, s ohledem na jeho sportovní nebo léčebné účinky. Důležitý je střih - kompresní kalhoty vám musí perfektně padnout, aby zajistily požadovaný efekt formování postavy a působení na lymfatický systém. Na výběr jsou dámské, pánské i unisex kompresní kalhoty.